RN732ATTD1721C50
Mfr.Part #
RN732ATTD1721C50
Description
RES 1.72K OHM 0.25% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RN73
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Resistance :
1.72kOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN732ATTD1721C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1721C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.72kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C