RN732ATTD1721B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1721B50
Description
RES 1.72K OHM 0.1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Pbfree Code :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Resistance :
1.72kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RN732ATTD1721B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1721B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.72kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C