RN732ATTD16R2F100
Mfr.Part #
RN732ATTD16R2F100
Description
RES 16.2 OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
RN73
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
16.2Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RN732ATTD16R2F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD16R2F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 16.2Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C