RN732ATTD1693F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1693F100
Description
RES 169K OHM 1% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
WRAPAROUND
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
RN73
Resistance :
169kOhm
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN732ATTD1693F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1693F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 169kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C