RN732ATTD1690B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1690B25
Description
RES 169 OHM 0.1% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Weight :
5.499807mg
Resistance :
169Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Case Code (Imperial) :
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
Ultra Precision
yes
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
ECCN Code :
EAR99
Height :
500μm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated :
100V
1 (Unlimited)
Datasheets
RN732ATTD1690B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1690B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 169Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C