RN732ATTD1670D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1670D25
Description
RES 167 OHM 0.5% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
167Ohm
Pbfree Code :
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
RN732ATTD1670D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1670D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 167Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C