RN732ATTD1642A25
Mfr.Part #
RN732ATTD1642A25
Description
RES 16.4K OHM 0.05% 1/10W 0805
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.05%
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
16.4kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm