RN732ATTD1640B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1640B50
Description
RES 164 OHM 0.1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
JESD-609 Code :
e3
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
164Ohm
Tolerance :
±0.1%
Pbfree Code :
1 (Unlimited)
Feature :
Moisture Resistant
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Mounting Feature :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN732ATTD1640B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1640B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 164Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C