RN732ATTD1622F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1622F25
Description
RES 16.2K OHM 1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
150V
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
0805 (2012 Metric)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
16.2kOhm
Datasheets
RN732ATTD1622F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1622F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 16.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C