RN732ATTD1622B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1622B25
Description
RES 16.2K OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
500μm
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
1.2mm
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
2mm
Power Rating :
100mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
16.2kOhms
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
155°C
Weight :
5.499807mg
Datasheets
RN732ATTD1622B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1622B25
RN73 Series, Thin Film, 16.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C