RN732ATTD1622A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1622A05
Description
RES 16.2K OHM 0.05% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
16.2kOhm
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN732ATTD1622A05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1622A05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 16.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C