RN732ATTD1621F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1621F25
Description
RES 1.62K OHM 1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Resistant
Working Voltage :
150V
Resistance :
1.62kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm