RN732ATTD1621F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1621F100
Description
RES 1.62K OHM 1% 1/10W 0805
Resistance :
1.62kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Working Voltage :
150V
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
Datasheets
RN732ATTD1621F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1621F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.62kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C