RN732ATTD1621D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1621D25
Description
RES 1.62K OHM 0.5% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
2
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Height :
500μm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
1.62kOhm
EAR99
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
100mW
Weight :
5.499807mg
Surface Mount
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN732ATTD1621D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1621D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.62kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C