RN732ATTD1620D100
Mfr.Part #
RN732ATTD1620D100
Description
RES 162 OHM 0.5% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Resistance :
162Ohm
2
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.5%
Feature :
Moisture Resistant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
RN732ATTD1620D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1620D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 162Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C