RN732ATTD1603F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1603F25
Description
RES 160K OHM 1% 1/10W 0805
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±1%
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Mounting Feature :
Surface Mount
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Resistance :
160kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RN732ATTD1603F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1603F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 160kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C