RN732ATTD1602D50
Mfr.Part #
RN732ATTD1602D50
Description
RES 16K OHM 0.5% 1/10W 0805
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Series :
RN73
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C