RN732ATTD1601B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1601B05
Description
RES 1.6K OHM 0.1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Series :
RN73
Composition :
Thin Film
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
1.6kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
RN732ATTD1601B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1601B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.6kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C