RN732ATTD1600F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1600F25
Description
RES 160 OHM 1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
160Ohm