RN732ATTD1600F10
Mfr.Part #
RN732ATTD1600F10
Description
RES 160 OHM 1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
160Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RN732ATTD1600F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1600F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 160Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C