RN732ATTD15R6F50
Mfr.Part #
RN732ATTD15R6F50
Description
RES 15.6 OHM 1% 1/10W 0805
Resistance :
15.6Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN732ATTD15R6F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD15R6F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 15.6Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C