RN732ATTD15R6D50
Mfr.Part #
RN732ATTD15R6D50
Description
RES 15.6 OHM 0.5% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Resistance :
15.6Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.5%
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN732ATTD15R6D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD15R6D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 15.6Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C