RN732ATTD15R6B25
Mfr.Part #
RN732ATTD15R6B25
Description
RES 15.6 OHM 0.1% 1/10W 0805
yes
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
15.6Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
EAR99
Datasheets
RN732ATTD15R6B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD15R6B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 15.6Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C