RN732ATTD15R4B50
Mfr.Part #
RN732ATTD15R4B50
Description
RES 15.4 OHM 0.1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
ECCN Code :
EAR99
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
15.4Ohm
Datasheets
RN732ATTD15R4B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD15R4B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 15.4Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C