RN732ATTD15R4B25
Mfr.Part #
RN732ATTD15R4B25
Description
RES 15.4 OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Additional Feature :
Ultra Precision
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
15.4Ohm
Working Voltage :
150V
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN732ATTD15R4B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD15R4B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 15.4Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C