RN732ATTD15R2F50
Mfr.Part #
RN732ATTD15R2F50
Description
RES 15.2 OHM 1% 1/10W 0805
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
15.2Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Thin Film
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
RN732ATTD15R2F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD15R2F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 15.2Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C