RN732ATTD15R2F100
Mfr.Part #
RN732ATTD15R2F100
Description
RES 15.2 OHM 1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
15.2Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V