RN732ATTD15R2D50
Mfr.Part #
RN732ATTD15R2D50
Description
RES 15.2 OHM 0.5% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
WRAPAROUND
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.5%
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Moisture Resistant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
15.2Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN732ATTD15R2D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD15R2D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 15.2Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C