RN732ATTD1580F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1580F50
Description
RES 158 OHM 1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
2
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
158Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Surface Mount
Datasheets
RN732ATTD1580F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1580F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 158Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C