RN732ATTD1580B25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1580B25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 158 OHM 0.1% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Moisture Resistant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Composition :
Thin Film
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
158Ohm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Working Voltage :
150V