RN732ATTD1562F10
Mfr.Part #
RN732ATTD1562F10
Description
RES 15.6K OHM 1% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
0805 (2012 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
15.6kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
RN732ATTD1562F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1562F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 15.6kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C