RN732ATTD1562D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1562D10
Description
RES 15.6K OHM 0.5% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
15.6kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W