RN732ATTD1560F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1560F50
Description
RES 156 OHM 1% 1/10W 0805
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Resistance :
156Ohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RN73
Datasheets
RN732ATTD1560F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1560F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 156Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C