RN732ATTD1560F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1560F25
Description
RES 156 OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
156Ohm
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
RN732ATTD1560F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1560F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 156Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C