RN732ATTD1560A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1560A05
Description
RES 156 OHM 0.05% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
156Ohm
Working Voltage :
150V