RN732ATTD1542B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1542B25
Description
RES 15.4K OHM 0.1% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
15.4kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RN73
Height :
500μm
Power Rating :
100mW
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Weight :
5.499807mg
Tolerance :
±0.1%
2
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN732ATTD1542B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1542B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 15.4kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C