RN732ATTD1540F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1540F100
Description
RES 154 OHM 1% 1/10W 0805
Resistance :
154Ohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN732ATTD1540F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1540F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 154Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C