RN732ATTD1523B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1523B50
Description
RES 152K OHM 0.1% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Resistant
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
152kOhm