RN732ATTD1522B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1522B25
Description
RES 15.2K OHM 0.1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
15.2kOhm
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Series :
RN73
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN732ATTD1522B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1522B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 15.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C