RN732ATTD1501C50
Mfr.Part #
RN732ATTD1501C50
Description
RES 1.5K OHM 0.25% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Mounting Feature :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
1.5kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RN732ATTD1501C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1501C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.5kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C