RN732ATTD14R7F50
Mfr.Part #
RN732ATTD14R7F50
Description
RES 14.7 OHM 1% 1/10W 0805
Resistance :
14.7Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±1%