RN732ATTD1492D25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1492D25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 14.9K OHM 0.5% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Surface Mount :
yes
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
14.9kOhm
Composition :
Thin Film
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C