RN732ATTD1492B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1492B10
Description
RES 14.9K OHM 0.1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Composition :
Thin Film
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
14.9kOhm
Working Voltage :
150V
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN732ATTD1492B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1492B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 14.9kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C