RN732ATTD1421D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1421D10
Description
RES 1.42K OHM 0.5% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Working Voltage :
150V
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Resistance :
1.42kOhm
Datasheets
RN732ATTD1421D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1421D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.42kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C