RN732ATTD1382F10
Mfr.Part #
RN732ATTD1382F10
Description
RES 13.8K OHM 1% 1/10W 0805
Resistance :
13.8kOhm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C