RN732ATTD1382D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1382D25
Description
RES 13.8K OHM 0.5% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.5%
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
13.8kOhm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Pbfree Code :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
RN732ATTD1382D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1382D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 13.8kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C