RN732ATTD1381A25
Mfr.Part #
RN732ATTD1381A25
Description
RES 1.38K OHM 0.05% 1/10W 0805
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
1.38kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C