RN732ATTD1380A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1380A05
Description
RES 138 OHM 0.05% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
138Ohm
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN732ATTD1380A05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1380A05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 138Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C