RN732ATTD1372B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1372B10
Description
RES 13.7K OHM 0.1% 1/10W 0805
Resistance :
13.7kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
RN732ATTD1372B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1372B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 13.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C