RN732ATTD1370D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1370D10
Description
RES 137 OHM 0.5% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
137Ohm
Feature :
Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C